MOZAIKA DZIŚ

Po zmianie właściciela w 2015 roku miejsce przeszło metamorfozę. Z szacunku do historii i tradycji tej kultowej restauracji staraliśmy się dać nowe tchnienie w to, co przez lata przyciągało tu mieszkańców Warszawy. 

Przygotowaliśmy dwie zróżnicowane propozycje menu, aby coś dla siebie znaleźli zarówno tradycjonaliści, jak i miłośnicy odkrywania nowych smaków. O polską część jadłospisu troszczą się trzy panie związane z Mozaiką od czterech dekad - Halinka, Danusia i Marysia. W przygotowanie każdej potrawy wkładają mnóstwo serca. To prawdziwe mistrzynie w przyrządzaniu pierogów, bitek wołowych, tatara czy galarety z giczy cielęcej. Ich smak zadowoli najwybredniejszych smakoszy, a u niejednego przywoła ciepłe wspomnienia z kuchni naszych mam i babć. Poszukiwacze nowych doznać smakowych z pewnością docenią dania z karty bałkańsko-śródziemnomorskiej. Tajemnicze nazwy jak kebabczeta czy pljeskawica kryją za sobą niebywałe pyszności z południa Europy. Najwspanialsze smaki z wakacji nad Morzem Śródziemnym przypomną się w trakcie spożywania szaszłyków z jagnięciny, humusu czy krewetek i makaronów w różnych odsłonach. 

Podniebienia rozpieszczą znakomite wina i mocne alkohole. Codziennie można zjeść u nas śniadanie w formie bufetu, a od poniedziałku do piątku także lunch.

SPOTKANIA POKOLEŃ W BLASKU NEONU

Odwiedzają nas stali bywalcy restauracji, którzy pamiętają, jak to miejsce wyglądało przed laty, ale też zupełnie nowe pokolenia miłośników dobrego jedzenia. Wszyscy odnajdują tu miłą atmosferę, nieprzegadany wystrój i pyszną kuchnię. 

Choć miejsce przeszło wiele przeobrażeń, to nadal niezmiennie oświetla je blask neonu zainstalowanego na początku lat 70. Ambicją władz ówczesnej Warszawy była „neonizacja” miasta, która miała nadać mu charakter europejskiej metropolii. Miasto do czołówki europejskich stolic weszło stosunkowo niedawno, ale neon nad Cafe Mozaika świeci nieustannie i do dziś wita gości naszej restauracji, pozostając jej wizytówką. 

Niewiele jest już takich miejsc, które czerpiąc ze swojej bogatej historii także współcześnie potrafią zachwycać i przyciągać smakiem wyjątkowych dań. Tym bardziej trudno oprzeć się urokowi Cafe Mozaika